Friday Oct 20, 2023

ZBRANE PO NACISTOCH ZACHRÁNILI IZRAEL

Kde je pôvod izraelsko-palestínskeho konfliktu? Boli lepšie a horšie obdobia, no nikdy úplný pokoj. Jeruzalem ako centrum troch významných náboženstiev priťahoval napätie už od stredoveku a toto územie neopomenuli ani koloniálne mocnosti.
Dnes sa pozrieme na vznik Izraelu a koniec britskej správy. Na spor o Múr nárekov, atentát na Hotel Kráľ Dávid, moslimských utečencov, ktorých okolité arabské štáty neprijali aj na to, kto všetko zabudol na samostatný Palestínsky štát. Odpoveď na to, prečo dnes na tomto území nevládne mier, treba hľadať hlboko v minulosti.

NEXT? IZOLOVANÁ VEĽRYBA  https://open.spotify.com/episode/1Md8LJNgVGDpkm174XWovK?si=2eeb23e8522246cc  * Nedopusťme, aby nám svet niekam unikol  http://digitalnaocista.sk  * Dokumentárny seriál Hradológovia – tajomstvá hradov Slovenska sa vysiela každú nedeľu o 16:30 na TV Spektrum  https://www.facebook.com/TelevizeSpektrum  * Podcast PEKLO V PAPULI oslavuje 100 epizód! Špeciálny event len pre 100 ľudí! 26.10., Hotel Color, Bratislava. Vstupenky na  www.zapotour.sk  * Produkcia @takbolo_podcast by ZAPO @zapoofficial  

Copyright 2022 All rights reserved.

Podcast Powered By Podbean

Version: 20240320